moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Wizualne możliwości fototapet

Fototapeta nie jest nowością, bowiem jej istnienie wiąże się jeszcze z poprzednim ustrojem i okresem, kiedy jedyną formą indywidualizacji mieszkań wyposażonych w klasyczny regał z wersalka były wielkie fotografie na ścianie.

W przeciwieństwie do wielu socjalistycznych wynalazków epoka fototapet nie tylko nie przeminęła, ale wręcz przeciwnie – rozkwitła. Rzeczywistość dzisiejsza z pewnością zawdzięcza ten stan rozwojowi technik fotograficznych oraz wydruków wielkoformatowych powstających z udziałem komputerów i dzięki temu niemalże doskonałych.

Biorąc pod uwagę ilość możliwych do wygenerowania odcieni liczonych w setkach milionów można inaczej pokolorować każdy włos na ludzkiej głowie czy w lwiej grzywie otrzymując fantastyczny, mieniący się obraz. Fototapety we wnętrzach przestały być jedynie dekoracja, a stały się ich sednem, istotą decydująca o tym, że pomalowany na żółto-pomarańczowo salon nagle staje się afrykańską pustynią, a niebieska łazienka przekształca się w bajeczne tropikalne akwarium. Dekoratorzy wnętrz znający się na perspektywie i tworzeniu przestrzeni wykorzystują też różne obrazy do optycznej zmiany pomieszczeń. Przykładowo, jeśli na dłuższej ścianie wąskiego pokoju umieści się zdjęcie rozległego krajobrazu wchodzący będzie miał wrażenie, że pokój jest ogromny, a jeśli na wąskim przepierzeniu umieści się fotografie długiego tunelu, każdy będzie miał ochotę natychmiast schronić się w jego cieniu.

Fototapety mogę też tworzyć odpowiedni nastrój, jak relaksująca zieleń brzozowego lasu w salonie, czy rozgwieżdżone księżycowe niebo w sypialni. Gigantyczne zdjęcia na ścianach mogą także zachęcać do jedzenia w restauracji, czy zakupów w hurtowni.

Mirek

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron