moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Światło przede wszystkim pełni w mieszkaniu role użytkową

Oświetlenie w mieszkaniu to jeden z ważniejszych elementów wpływających na jego funkcjonalność. Pomijając konieczność zapalania światła po zmroku wiele pomieszczeń czy stanowisk pracy wymaga oświetlenia również w dzień.


Światło przede wszystkim pełni w mieszkaniu role użytkową. Górne oświetlenie w postaci żyrandoli czy plafonów pozwala na rozjaśnienie ogólne całego pomieszczenia, jednak nie zawsze jest to strumień na tyle jasny, że można przy nim swobodnie szyć, czytać czy wykonywać inne precyzyjne prace.

Dlatego też w odpowiednio przystosowanych miejscach montuje się specjalne punkty świetlne, które będą zapewniać komfort podczas zajęcia. Punkty te mogą być bardzo różne zależnie od przeznaczenia stanowiska. Do czytania wystarczy światło umiarkowane, do haftowania czy precyzyjnych prac mechanicznych – światło intensywne. Punkty świetlne przydają się również w kuchni i łazience, gdzie przygotowuje się jedzenie lub wykonuje makijaż poranny. Inną funkcja oświetlenia może być dekoracja pomieszczeń i tworzenie odpowiedniego klimatu. Do tego celu wykorzystuje się albo kolorowe żarówki czy taśmy ledowe, albo też tradycyjne białe montuje się w barwnych oprawach.

Lampka pokojowa z barwnym abażurem może roztaczać tęczowa poświatę, podświetlony kominek czy ażurowa obudowa grzejnika to sposób na ciekawe urozmaicenie pokoju, a dwupoziomowy sufit z kolorowym oświetleniem punktowym tworzy wrażenie przestrzeni. Zabawy ze światłem podczas dekorowania wnętrza pozwalają na setki możliwości, granie cieniem, podkreślanie lub ukrywanie różnych elementów wystroju, a przede wszystkim dostosowywanie pomieszczeń do potrzeb ich komfortowego użytkowania.

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron