moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Obecnie tapety powracają do łask, bowiem nowoczesne tapety są piękne

Obecnie tapety powracają do łask, bowiem nowoczesne tapety nie mają absolutnie nic wspólnego z tym, co było nam oferowane jeszcze kilkanaście lat temu. Czy warto zatem zainwestować w nowoczesne tapety?

tapety Każdy z nas na pewno miał okazję choć raz obejrzeć tapetę z bliska. Wiele osób nie lubi tapet, bo nie kojarzą się im one zbyt dobrze. Prawda jest jednak taka, że współczesne i bardzo nowoczesne tapety to już coś zupełnie innego od tego, co mogliśmy zdobyć dawniej.

Oczywiście nadal istnieje zwykła, standardowa tapeta jak poczciwa tapeta papierowa i jest ona najtańszym typem tapety, ale coraz to mniej osób z takiego rozwiązania korzysta. Obecnie bardzo popularna jest przykładowo tapeta winylowa, szczególnie ta na podkładzie z flizeliny. Jest ona o wiele bardziej trwała niż papierowa, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a jej nakładanie na ścianę jest dziecinnie proste. Dzięki flizelinie bowiem nie musimy już smarować klejem tapety, a bezpośrednio ścianę. Podobnie bardzo łatwe jest usunięcie takiej tapety ponieważ schodzi ona całymi pasami, nie rwie się i nie pozostawia śladów kleju na ścianie. Tapeta winylowa jest tapetą z tak zwanej średniej półki.

Droższa, ale za to jeszcze bardziej trwała jest tapeta z włókna szklanego. Jest ona najbardziej trwałą tapetą i najbardziej odporną na różne uszkodzenia. Trochę problemów może jednak przysporzyć nam jej usuwanie ze ściany. Alternatywą jest także tak zwana raufaza, czyli tapeta, którą można pomalować farbą. Również jest to tapeta bardzo trwała, zbudowana z kilku warstw, dzięki czemu zyskuje określoną fakturę. Na chwilę obecną na rynku dostępne jest kilkanaście wzorów raufazy.

Mirek

Podobne teksty
Skuteczne uszczelnianie okien
Okres jesienny to czas, w którym posiadacze domów jednorodzinnych i mieszkań myślą intensywnie o sposobach zapewnienia termicznego komfortu okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach
Urządzanie pomieszczeń mieszkalnych w określonym stylu dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka
Urządzanie wnętrz wymaga dostosowania wyposażenia do użytkowników, jacy będą z nich korzystać. wyposażenie wnętrz


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron