moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Skuteczne uszczelnianie okien

Okres jesienny to czas, w którym posiadacze domów jednorodzinnych i mieszkań myślą intensywnie o sposobach zapewnienia termicznego komfortu, oraz kosztach poniesionych na ogrzewanie. Warto o nie zadbać starannie uszczelniając okna.

Oczywistym jest, ze zima to konieczność korzystania z centralnego ogrzewania, a zarówno w domach, gdzie pali się we własnej kotłowni, jak i w nowoczesnych mieszkaniach, w których korzysta się z termostatów regulujących grzanie trzeba za ciepło zapłacić.

Oszczędzanie jest możliwe również w tym wypadku, bowiem wiele cennego ciepła w okresie zimy ucieka przez źle ocieplone ściany czy otwory okienne i drzwiowe. O ile na ściany nic nie można poradzić bez dużej inwestycji finansowej, o tyle okna, a nawet drzwi można zabezpieczyć korzystając z dostępnych w sklepach materiałów. W przypadku okien plastikowych zazwyczaj problem jest niewielki i wynika głównie z niewłaściwego montażu. Osoby, które na to stać już na etapie budowy mogą pomyśleć o wymianie okien na argonowe, zbudowane z trzech szyb, pomiędzy którymi znajdują się przestrzenie wypełnione argonem.

Takie okna są drogie, ale zapewniają prawie 100% nieprzepuszczalności ciepła. W pozostałych przypadkach można sprawdzić miejsca chłodniejsze, poszukać szczelin i wypełnić je kupioną w sklepie budowlanym pianką silikonową. Pianka jest materiałem uniwersalnym. Jako wyjątkowo pęczniejąca w kontakcie z powietrzem dokładnie wypełnia wszystkie zakamarki, a po zastygnięciu z powodzeniem można ją przycinać zwykłym nożem i szlifować. Nieco mniej drastycznym sposobem jest uszczelnienie okna za pomocą specjalnej taśmy izolacyjnej, jednak takie rozwiązanie nie pozwoli na otworzenie okna do wiosny.

Mirek

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron