moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Czujnik czadu i dymu.

Bezpieczeństwo w naszym domu jest sprawą absolutnie nadrzędną. Jeśli mieszkamy w domu prywatnym i posiadamy piec, koniecznie powinniśmy wyposażyć się w czujnik czadu i dymu.


Bezpieczeństwo w domu to absolutna podstawa i na pewno każdy z nas o tym doskonale wie. Jeśli mieszkamy w mieszkaniu w bloku to kwestia taka jak dostarczenie ciepła do naszego lokalu nie jest naszym problemem, o ile oczywiście płacimy wszystkie rachunki. Inaczej jest natomiast jeśli mieszkamy w prywatnym domu, bo wówczas zazwyczaj samodzielnie musimy zadbać o taką kwestię jak ogrzewanie.

Wtedy też posiadamy piec, który standardowo mieści się w piwnicy czy też tak zwanej kotłowni. Ponadto w starszych domach i ogólnie w tak zwanym starym budownictwie występują piece kaflowe w domach. Jeśli i my taki właśnie piec posiadamy to na pewno musimy wyposażyć się w takie urządzenie jak czujnik czadu i dymu czy inaczej mówiąc miernik CO. Taki czujnik, oczywiście porządny i z odpowiednimi atestami, może zapewnić nam bezpieczeństwo. W przypadku pieca nigdy nic nie wiadomo, a naprawdę niewiele trzeba, aby uległ on jakiemuś uszkodzeniu i aby podczas procesu spalania zaczął wytwarzać tlenek węgla w ilościach, które mogą bezpośrednio zagrażać życiu naszemu i naszych bliskich.

Miernik CO zaś w porę poinformuje nas o tym, że stężenie tlenku węgla zaczyna przekraczać dopuszczalne normy. Najprostsze czujniki tego rodzaju wcale nie są drogie, a dadzą nam ogromny komfort psychiczny i przede wszystkim sprawią, że nawet w sytuacji zagrożenia nie będziemy bezsilni.

Polecane teksty
Niedoceniane fundamenty
Budowanie domu zazwyczaj rozpoczyna się od przygotowania planów, a pierwszą czynnością fizyczną jest wytyczenie i wykonanie fundamentów. dom

Czy kominek może być uciążliwy?
Jeśli chcemy zainwestować w kominek to wspaniale. wady kominka

Czym zasłonić okno?
Nasz dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się komfortowo. zasłony

Jak wybrać płyty k-g?
Jeśli zamierzamy przeprowadzić remont za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. płyty kartonowo-gipsowe

Chowamy zabawki do pudełek
Jak sprawić, aby nasz dom był miejscem zadbanym i przyjaznym, dotyczy to również dziecięcego pokoju. pudełka na zabawki


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron