moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Płyty kartonowo-gipsowe - jakie wybrać?

Jeśli zamierzamy przeprowadzić remont za pomocą płyt kartonowo-gipsowych to koniecznie musimy wiedzieć jakie płyty wybrać, bo płyta płycie nie jest równa.


Jeśli marzy się nam naprawdę bardzo szybki remont to takie rozwiązanie jak płyty k-g czyli płyty kartonowo-gipsowe są czymś dla nas. Tak na dobrą sprawę nie musimy być doświadczonymi budowlańcami, aby wykonać remont za pomocą takich płyt. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z czymś takim jak płyta k-g to wystarczy, że poczytamy nieco na ten temat w sieci czy po prostu podpytamy kogoś, kto ma już jakieś doświadczenie w tym temacie. Samo przyklejenie płyt nie jest zadaniem skomplikowanym.

Zanim jednak przejdziemy do rzeczy, musimy dowiedzieć się jaka płyta gdzie się nadaje. Nie jest to bowiem obojętne. Mamy przykładowo płyty wodoodporne albo ognioodporne. Jak nietrudno się domyślić, płyty wodoodporne będą pasować przede wszystkim do takiego pomieszczenia jak łazienka, ale i do kuchni na ścianie, na której mieści się zlew płyta tego rodzaju się przyda. Najczęściej mają one kolor zielony. Z kolei płyta k-g ognioodporna przyda się oczywiście także w kuchni przy kuchence.

Jeśli chodzi o inne pomieszczenia jak przykładowo salon czy sypialnia (o ile nie planujemy tam kominka czy jakiejś wodnej ozdoby) to tutaj wybieramy standardowe białe płyty. Są one nieco tańsze od wyżej wymienionych ognioodpornych czy wodoodpornych. Zanim zatem zakupimy płyty, musimy dobrze zastanowić się nad tym jakie powinny one być, abyśmy później nie mieli problemu.

Polecane teksty
Problem z nieestetycznym grzejnikiem
Gigantyczny żeliwny grzejnik to ciągle jeszcze problem wielu mieszkań grzejniki

Tkaniny w dekoracji wnętrz
Dekoracja wnętrz wymaga wielu różnych materiałów zależnie od wybranego stylu, ale w każdym z nich przynajmniej w szczątkowej formie można znaleźć tkaniny. tkaniny

Podłoga w dziecięcym pokoju.
Jeśli mamy małe dziecko lub planujemy mieć to musimy zastanowić się nad urządzeniem jego pokoiku. podłoga w pokoju dziecka

Jeden pokój - dwoje lokatorów.
Nie każdy ma możliwość mieszkać w przestronnym domu. mały pokój

Klinkier – lepsza odsłona cegły
Ceglane domy sprzed wieku nadal można oglądać na ulicach miast i w wioskach klinkier


1 2     >>

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron