moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Mały pokoik dla dziecka

Urządzanie wnętrz wymaga dostosowania wyposażenia do użytkowników, jacy będą z nich korzystać. Kuchnia dla pani domu, sypialnia dla małżeństwa czy pokój nastolatka stawiają określone wymagania, ale na szczególne względy zasługuje pokój malucha.


Małe dziecko poznaje świat wszystkimi swoimi zmysłami, dlatego jego otoczenie powinno stale pobudzać te zmysły, aby maluch był aktywny i szybko się rozwijał. Oczywiście przesada nie jest wskazana i obwieszenie łóżeczka dziesiątkami zabawek bardziej zdezorientuje go niż pobudzi, a także nie pozwoli skupić się na konkretach tworząc kompletny galimatias, jednak z drugiej strony szary i smutny pokój, bez jakichkolwiek gadżetów sprawi, że mózg dziecka nie będzie przejawiał prawie żadnej aktywności.

Urządzając pokój maluchowi trzeba o tym pamiętać i starannie dobierać zarówno sprzęty, jak i detale dekoracyjne czy zabawki. Im dziecko jest większe tym więcej potrzebuje inspiracji, a więc zabawek manipulacyjnych, pudełek, do których może samo chować zabawki, miękkich poduszek o różnej fakturze, pozwalających na kształtowanie czucia fizycznego, dostrzeganie różnic i uczenie się ich. Z drugiej strony pokój malucha musi być bezpieczny, a więc lepiej postawić na szmaciana pufę w kształcie zwierzaka niż na nawet najbardziej kolorowy kanciasty stołek.

Większość rzeczy do ciągnięcia, poruszania musi być umieszczona w sposób stabilny i na poziomie możliwości dziecka. Przedmiot znajdujący się o kilka centymetrów za wysoko może stać się przyczyna problemów. Podstawowe zasady, to kolory pastelowe, przyjazne motywy z bajek, rośliny, zwierzęta, miękkie przedmioty o bardzo zróżnicowanych kształtach i fakturze.

Polecane teksty
Inne spojrzenie na łazienkę
Łazienka to miejsce, w którym zazwyczaj spędzamy czas na zabiegach higienicznych łazienka

Wzorowe elewacje
Wiele lat minęło od czasów, kiedy w budownictwie panował styl secesyjny elewacja

Jak podłoga najlepiej pasuje do łazienki?
Nie bez znaczenia jest to, jaki materiał stosujemy na podłogę w danym pomieszczeniu. płytki

Aranżowanie domu punkt po punkcie
Wystrój twojego mieszkania świadczy o nas samych. Wskaż jaki jesteś naprawdę. Ujawnij piękne wnętrze. Wskażemy ci w jaki sposób to zrobić kuchenka

Remont przeprowadzić samemu czy z fachowcem?
Remont domu czy też mieszkania, zwłaszcza remont generalny to ważna sprawa. remont domu


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron