moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Dodatkowa przestrzeń

Dom jednorodzinny jeśli jest odpowiednio zaprojektowany stwarza ogromne możliwości w zakresie tworzenia dodatkowej przestrzeni użytkowej. Jednym z takich rozwiązań jest coraz rzadziej już wykorzystywana antresola.


Przez antresolę rozumie się specyficzny rodzaj balkonu, który jednak nie jest przedłużeniem wyższej kondygnacji, ale powstaje w wyniku podwieszenia specjalnej półki w pomieszczeniu konkretnego piętra.

Sama zasada konstrukcji już wymaga, alby pomieszczenie bazowe było odpowiednio wysokie, chociaż jeśli chce się stworzyć przytulny kącik do zabawy dla dzieci to od podstawy antresoli do sufitu nie musi na stojąco zmieścić się osoba dorosła. Taka konstrukcja zazwyczaj powstaje w salonie o dużej powierzchni i sporej wysokości stanowiąc ciekawe urozmaicenie całości.

Budowa antresoli wymaga też odpowiedniego stelaża o solidnym mocowani w ścianach albo podparcia słupkami, dzięki którym cała konstrukcja będzie możliwa do obciążenia meblami czy innymi sprzętami. Tradycyjna antresola przeznaczona na przykład na bibliotekę musi wytrzymać bardzo duże obciążenia, dlatego warto ją zaplanować jeszcze na etapie budowy i przygotować odpowiednie wsporniki zintegrowane z całością budynku. Kolejny ważny element stanowi wejście.

W zasadzie taki balkon nie potrzebuje schodów, ponieważ nie jest typowym miejscem użytkowym, do którego na przykład zaprasza się gości. Łóżko nastolatka, kącik do zabawy czy czytania wymagają jedynie solidnej drewnianej drabiny na podobieństwo okrętowego trapu. Jego zaletą jest zajmowanie niewielkiej przestrzeni a także ewentualna możliwość złożenia przez podniesienie do góry na specjalnym zaczepie.

Polecane teksty
Lepsza jest na ścianie farba czy tapeta?
Nasze domowe wnętrza mają to do siebie, że zawsze w jakiś sposób staramy się je udekorować. farba

Izolacja termiczna domu
Ocieplenie domu jednorodzinnego to nie tylko jedna z mozliwości konstrukcyjnych, ale też często bezwzględna konieczność izolacja domu

Jeden pokój - dwoje lokatorów.
Nie każdy ma możliwość mieszkać w przestronnym domu. mały pokój

Wzorowe elewacje
Wiele lat minęło od czasów, kiedy w budownictwie panował styl secesyjny elewacja

Problem z nieestetycznym grzejnikiem
Gigantyczny żeliwny grzejnik to ciągle jeszcze problem wielu mieszkań grzejniki


1 2     >>

Szukaj

potrawy     dywan     kominki     dom     osłony kaloryferów     kosz     biurko     pudełeczka     materiały budowlane     kosze na pranie     sytuacja na rynku     lustra    
Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron