moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Gigantyczny żeliwny grzejnik to ciągle jeszcze problem wielu mieszkań

Gigantyczny żeliwny grzejnik to ciągle jeszcze problem wielu mieszkań, a chociaż producenci oferują obecnie wiele bardziej estetycznych i ciekawszych rozwiązań wymiana nie zawsze jest możliwa. W takich sytuacjach zastępstwem może się okazać zabudowa.

Grzejnik ma służyć podnoszeniu temperatury wnętrza, dlatego niemożliwe jest jego całkowite zakrycie, a nawet częściowa zabudowa może się okazać energochłonna i zabierać sporo cennego ciepła.

Z tego powodu zabudowa, która ma na celu spełnienie funkcji estetycznej musi być wykonana w taki sposób, aby jak najmniej ograniczała grzanie i jednocześnie dała się w razie potrzeby szybko zdemontować. Takie rozwiązania też pełnią często rolę ochronną na przykład w placówkach przedszkolnych, gdzie osłona grzejnika chroni dzieci przed ewentualnym poparzeniem. Zabudowy wykonuje się obecnie z tzw. płyt MDF, blachy perforowanej, elementów drewnianych, mat rattanowych oraz innych materiałów, w tym również tekstylnych.

Podstawa takiej zabudowy jest jak największa przepuszczalność ciepła, dlatego płyty wycina się w dekoracyjne ażury, które dodatkowo jeszcze podświetlane od spodu mogą pełnić rolę nocnej lampki. Motywy można wybierać spośród różnych wzorów dostępnych w sklepach, najczęściej w postaci kompozycji roślinnych czy regularnych wzorów imitowanych na kratownicę. Na zamówienie taka płyta może zostać oprawiona w drewnianą ramę, dzięki czemu stanowi zwarty panel łatwy do zdejmowania.

Obudowy zarówno te z płyt MDF, jak i metalowe mogą być z powodzeniem malowane na różne kolory dostosowując się do ogólnego wystroju wnętrza. Z pewnością są o wiele bardziej estetyczne niż ciężkie, żeliwne, często łuszczące się i zbierające kurz kaloryfery.

Mirek

Podobne teksty
Skuteczne uszczelnianie okien
Okres jesienny to czas, w którym posiadacze domów jednorodzinnych i mieszkań myślą intensywnie o sposobach zapewnienia termicznego komfortu okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach
Urządzanie pomieszczeń mieszkalnych w określonym stylu dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka
Urządzanie wnętrz wymaga dostosowania wyposażenia do użytkowników, jacy będą z nich korzystać. wyposażenie wnętrz


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron