moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Naukowcy i inżynierowie zajmują się systematycznie poszukiwaniem różnych r...

Centralne ogrzewanie musi być zaplanowane w każdym budynku, ponieważ jest to warunek zapewnienia komfortu termicznego w chłodniejszych okresach roku, jednak nie zawsze system ten musi sprowadzać się do grzejników na ścianach i kotłowni.


Naukowcy i inżynierowie zajmują się systematycznie poszukiwaniem różnych rozwiązań technicznych, które będą efektywniejsze i zarazem mniej kosztowne. Tradycyjny system C.O zamontowany w domku wymaga skomplikowanego systemu rur, centralnego kotła opalanego drogim paliwem oraz końcówek wymienników, jakimi zazwyczaj są grzejniki w pokojach.

Taki system nie do końca się sprawdza, bowiem z prostej zasady fizyki wynika, że ciepłe powietrze unoszące się od podłogi szybciej ogrzewa obszar przebywania człowieka, w przeciwieństwie do punktowych wymienników ciepła, które muszą nagrzać całe pomieszczenie, aby uzyskać efekt komfortu termicznego. Ogrzewanie podłogowe jest w tej sytuacji tańsze, ponieważ nie potrzebuje aż tak długiego czasu grzania, aby zapewnić odpowiednia temperaturę. Innym rodzajem alternatywnego ogrzewania jest kominek z płaszczem wodnym.

Palenie w kominku przy pomocy paliw stałych generuje ciepło, które za pomocą specjalnej instalacji, w tym pompy ciepła zostaje wychwycone i przesłane rurami do innych pomieszczeń. Wada ogrzewania kominkowego jest konieczność stałego palenia. Brak ognia to brak ogrzewania i systematyczne wychładzanie murów, więc trudno potem przywrócić równowagę. Ogrzewanie kominkowe może być jednak uzupełnieniem tradycyjnego wykorzystywanym do podgrzewania wody użytkowej. Alternatywa dla kominka są wydajniejsze piece kaflowe, które w ostatnich latach wracają do łask. Przewaga pieców polega na dłuższym utrzymywaniu ognia.

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron