moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Lepsza jest na ścianie farba czy tapeta?

Nasze domowe wnętrza mają to do siebie, że zawsze w jakiś sposób staramy się je udekorować. Bardzo ważnym elementem są ściany, dlatego też warto dobrze się zastanowić co na owych ścianach powinno się znaleźć.

mieszkanie Kiedy planujemy remont jakiegoś pomieszczenia w domu, jeśli chcemy je odświeżyć to często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zrobić ściany.

Obecnie do wyboru mamy wiele możliwości, ale zdecydowanie dwie najbardziej popularne to oczywiście farba i tapeta. Zarówno farby jak i tapety są dość tanimi materiałami, jakimi możemy ozdobić ściany w porównaniu przykładowo z tynkami dekoracyjnymi i tym podobnymi. Powstaje jednak pytanie czy wybrać farbę czy też jednak tapetę? Nowoczesne farby, podobnie z resztą jak nowoczesne tapety są zupełnie inne od tych, które mieliśmy do dyspozycji jeszcze kilkanaście lat temu, pomiędzy nimi znajduje się naprawdę ogromna przepaść technologiczna.

Jeśli potrzebujemy jakiejś odmiany, a jesteśmy otwarci na nowości to niezależnie od tego czy dotychczas stosowaliśmy farbę i teraz wybierzemy tapetę czy też odwrotnie, powinniśmy być zadowoleni. Jeśli nie możemy się jednak zdecydować to być może dobrym pomysłem będzie tak zwana raufaza czyli specjalna tapeta (bardzo trwała, solidna), która przeznaczona jest pod malowanie. Jeśli planujemy remont pokoju dziecięcego to nie jest tak, że musimy wybrać najtańsze materiały, bo dziecko szybko ubrudzi i zniszczy ścianę, więc nie opłaca się inwestować w coś bardziej porządnego.

W tej chwili możemy zakupić bardzo trwałe tapety, które tak łatwo nie poddadzą się naszemu maluchowi, z farbami jest podobnie, bowiem jeśli wybierzemy porządną, dobrą jakościowo to będziemy mogli ją przykładowo bez problemu umyć.

Mirek

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron