moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Klimatyczna sypialnia

Biorąc pod uwagę, że przeciętny człowiek każdej doby przesypia około 7 godzin, to w sumie we własnej sypialni spędza około trzeciej części życia. Tak długi okres z pewnością zasługuje na inwestycje w odpowiednie wyposażenie.

Sen jest niezbędny każdemu człowiekowi, ponieważ w jego trakcie następuje pełna regeneracja komórek mózgu i innych organów, które posiadają taką zdolność. Dostarczenie odpowiednich substancji mineralnych, materiału budulcowego i tlenu, a przede wszystkim zapewnienie właściwego czasu komfortowego snu to warunek tej regeneracji oraz dobrego samopoczucia następnego dnia.

Niewygodna, duszna sypialnia przypomina naprawę samochodu przy pomocy taśmy klejącej, dzięki czemu pojazd jeździ, ale tylko w części własnych możliwości. Podczas urządzania sypialni warto pomyśleć przede wszystkim o odpowiednim wyborze pokoju. Nie powinien Ion być po tej stronie domu czy mieszkania, po której słońce wstaje, dobrze też, aby był najchłodniejszy i wyposażony w duże okno umożliwiające wietrzenie. Ważnym elementem są zasłony lub rolety, które odetną poranny dopływ światła, albo zasłonią w nocy lampy uliczne. Podstawą wyposażenia jest oczywiście łóżko i odpowiedni materac, na którym można w komfortowy sposób spać. Jego dobór to kwestia indywidualnych upodobań oraz zdrowotnych predyspozycji.

Na spokojny sen wpływają też dziesiątki innych detali pomieszczenia, jak pastelowe barwy ścian, nastrojowe oświetlenie, rodzaj tkanin i dekoracyjnych dodatków, relaksujące zapachy czy temperatura pokoju. Urządzając sypialnie nie powinno się w niej wieszać krzykliwych obrazów czy ustawiać drażniących roślin kwitnących, chociaż dobrze mogą wpływać na klimat zielone rośliny doniczkowe.

Mirek

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron