moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Jak podłoga najlepiej pasuje do łazienki?

Nie bez znaczenia jest to, jaki materiał stosujemy na podłogę w danym pomieszczeniu. Szczególnie ważny jest odpowiedni dobór materiału na podłogę do pomieszczenia jakim jest łazienka.

podłoga w łazience Jeśli planujemy remont łazienki i chcemy zrobić także między innymi nową podłogę, to warto zastanowić się jaki materiał na ową podłogę wybrać. Nie jest oczywiście żadną tajemnicą to, że zdecydowanie najlepszym pomysłem będą płytki ceramiczne czyli popularne kafelki. Otóż, płytki dlatego są tak dobrym wyborem ponieważ są one trwałe i odporne na wilgoć.

A to jeśli chodzi o łazienkę jest absolutnie najważniejsze. W końcu jeśli zdecydowalibyśmy się na dywan, wykładzinę dywanową czy panele to mogłyby one zawilgnąć i zacząć gnić. Jeśli natomiast chodzi o ceramiczne płytki to taka historia nam nie grozi. Choć kafle faktycznie są rozwiązaniem bardzo praktycznym to wiele osób mimo wszystko się zastanawia, ponieważ mają one to do siebie, że są chłodne.

Szczególnie zaś nieprzyjemne są kafelki gdy wychodzimy rozgrzani z kąpieli i stawiamy stopę na zimnej płytce. Takie zderzenie temperatur nie jest niczym miłym. Jednak prawda jest taka, że i na to jest sposób. Po pierwsze możemy zainwestować w ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu nasze płytki ceramiczne w łazience zawsze będą przyjemnie ciepłe, ale i ogólnie temperatura w pomieszczeniu, w każdym jego miejscu będzie taka sama. Jeśli nie chcemy jednak ogrzewania podłogowego czy po prostu nas na nie nie stać to możemy zaś zainwestować w jakiś mały dywanik, który będziemy rozkładać przed wanną bądź kabiną prysznicową.

Pamiętajmy tylko, że należy bezwzględnie dbać o czystość takiego dywanika, często go prać i wymieniać na nowy.

Mirek

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron