moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Izolacja termiczna domu

Ocieplenie domu jednorodzinnego to nie tylko jedna z mozliwości konstrukcyjnych, ale też często bezwzględna konieczność, która pozwala zapewnić ciepło zima i znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Nowoczesne materiały gwarantują rewelacyjne efekty.

Wprawdzie wykonanie izolacji wymaga sporych nakładów finansowych, ale w przeliczeniu na oszczędności poniesione na ogrzewanie zimowe w bardzo szybkim czasie koszty zwrócą się i zaczną procentować.

Każde paliwo bez względu na jego wybór jest drogie, jeśli weźmie się pod uwagę, że ogrzewać trzeba dom przez ponad połowę roku. Do najpopularniejszych materiałów zalicza się styropian, który można zobaczyć na większości budów wykorzystywany do podtynkowego wykładania zewnętrznych ścian. Zaletą styropianu jest jego lekkość, wodoodporność, niepalność, niski współczynnik przenikalności ciepła oraz małe koszty produkcji, jednak w porównaniu z nowoczesnymi środkami nie należy on do rewelacyjnych. Jako ocieplenie budowniczy wykorzystują też wełnę mineralną, która niestety nie jest wodoodporna i musi być umieszczana pod warstwą płyty cementowej. Ostatnie lata to pojawienie się na rynku różnych rewolucyjnych produktów, jak pianki poliuretanowe i poliestrowe, a także aerożele, tworzone na bazie krzemionki.

Zaleta tych ostatnich jest około 90-procentiowy udział powietrza w rozprężonej masie więc można sobie wyobrazić jego wagę. Poza tym pianki i aerożele mogą być natryskiwane bezpośrednio na ścianę, dzięki czemu wnikają w każdą szczelinę likwidując mostki termiczne. Koszt produkcji aerożeli jest jeszcze dość wysoki, jednak w najlepszych produktach współczynnik przenikania ciepła jest nawet czterokrotnie mniejszy, dzięki czemu potrzeba też znacznie mniej materiału do ocieplenia.

Mirek

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron