moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Funkcjonalne schody w domu

Piętrowe domy stanowią dzisiaj standard zarówno z uwagi na oszczędność przestrzeni działki oraz lepsze wykorzystanie powierzchni użytkowej, jednak dom piętrowy wymaga również schodów. Ich wybór może mieć decydujące znaczenie estetyczne i funkcjonalne.

Kiedy trzeba wybierać odpowiednie schody zazwyczaj pod uwagę bierze się wiele różnych aspektów, wśród których użytkowy jest jednym z długiego szeregu. Oczywistym jest, że wchodzenie po schodach na piętro nie może sprawiać problemów żadnemu domownikowi, dlatego ich wiek i stopień sprawności trzeba przede wszystkim brać pod uwagę.

Mała przestrzeń pozostawiona na ciąg stopni może nie pozwolić w linii prostej zamontować niskich schodków, dlatego niekiedy trzeba pójść na kompromis i zdecydować się na kręte czy esowate, ale wygodniejsze do wchodzenia dla dzieci lub osób starszych. Kolejnym ważnym aspektem jest wyłożenie stopni. Najłatwiejsze do sprzątania to te wykończone kaflami, ale z drugiej strony mogą one być śliskie i niezbyt bezpieczne. Pewnym rozwiązaniem w przypadku osób dorosłych jest założenie gumowych ograniczników na krawędziach oraz wybór kafli o chropowatej powierzchni.

Schody powinny być odpowiednio zabezpieczone, jednak montowanie ciężkich zabudowanych barier do delikatnych stopni stanie spowoduje konflikt, więc jeśli właściciel chce mieć pełną osłonę w przypadku małych dzieci może się zdecydować na przezroczyste tworzywo sztuczne. Warto pamiętać, że schody w domu nie mogą zajmować zbyt dużo miejsca, bo są jedynie ciągiem użytkowym, ale głównym elementem wyposażenia wnętrza. Najkorzystniejsze są rozwiązania montowane w narożnikach, wzdłuż ścian, z materiałów podobnych do tych używanych w wykończeniu wnętrza.

Mirek

Szukaj

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron