moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Z uwagi na charakter pomieszczania, ciągły kontakt z wilgocią, bieżącą wod...

Łazienka to miejsce, w którym zazwyczaj spędzamy czas na zabiegach higienicznych, ale jest to również sposób na relaksująca kąpiel w pianie, albo odświeżający tusz pod prysznicem. Z tego powodu urządzenie łazienki wymaga sporo uwagi.


Z uwagi na charakter pomieszczania, ciągły kontakt z wilgocią, bieżącą wodą, parowanie czy potrzebę zachowania szczególnej higieny przy użyciu środków chemicznych najczęściej wykorzystywanym w łazienkach materiałem jest glazura i terakota. Płytki ceramiczne to materiał praktyczny, trwały, niewymagający wiele pracy, bo wystarczy przetarcie ścierką, a jest czysty i suchy. Ceramika to również materiał odporny na czynniki biologiczne, więc przy odpowiedniej pielęgnacji nie grozi jej pleśń.

Z drugiej strony nawet najpiękniejsza ceramika bywa oklepana i maja ją w swoich łazienkach wszystkie koleżanki czy członkowie rodziny. W poszukiwaniu całkiem nowego designu można się zwrócić w kierunku dwóch nowych propozycji, jakimi są drewno oraz fototapety. Do drewna w łazience wiele osób podchodzi bardzo sceptycznie, jednak wystarczy przypomnieć sobie, że właśnie z tego materiału buduje się sauny, a jedyne, na co trzeba zwracać uwagę, to gatunek drewna i jego odpowiednie zabezpieczenie.

Nie musi to być nawet drogie drewno egzotyczne. W łazience sprawdzi się też kilka rodzimych gatunków. Fototapety też raczej nie kojarzą się z mokrym pomieszczeniem, jednak dziś można już kupić lub zamówić nadruk na samoprzylepnej folii winylowej, która całkowicie opiera się działaniu wilgoci, a widok błękitnego morza czy krajobrazu z stylu SPA z pewnością okaże się przyjazny i relaksujący podczas kąpieli. Wybór motywów łazienkowych fototapet jest ogromny.

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron