moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Wybieramy podłogę do pokoju dziecka.

Jeśli mamy małe dziecko lub planujemy mieć to musimy zastanowić się nad urządzeniem jego pokoiku. Bardzo ważnym elementem jest podłoga, bo maluch właśnie tam spędzać będzie bardzo dużo czasu.


Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka tego co najlepsze. Wobec tego koniecznie musimy zadbać o właściwy wygląd i wyposażenie dziecięcego pokoiku. Ważną rolę w tym miejscu będzie odgrywać podłoga. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie podłoga w pokoju dziecka będzie bardzo mocno przez nie "eksploatowana". A dzieje się tak dlatego, że małe dzieci uwielbiają bawić się na podłodze.

To właśnie tutaj składają klocki, układają puzzle, a nierzadko też na podłodze leżą malując czy rysując. Dlatego też podłoga w pokoju dziecka musi być dla niego jak najbardziej przyjazna. Możemy zdecydować się na takie rozwiązania jak na przykład dywan, wykładzina (szczególnie wykładzina dywanowa), albo też panele (przykładowo panele korkowe). Wybór mamy duży, zatem co wybrać? Dywan zdaje się być doskonałym rozwiązaniem z racji tego, że jest gruby, będzie izolował ciepło, a do tego jeszcze jest przyjemny w dotyku. Jeśli jednak na taką opcję zdecydujemy się, musimy pamiętać o tym, aby na bieżąco dbać o czystość dywanu.

W końcu my będziemy po nim chodzić, a dziecko będzie leżeć, dotykać go rączkami. A nie jest też tajemnicą, że małe dzieci lubią wkładać rączki do buzi. Jeśli zaś wolimy panele, to mimo wszystko warto zainwestować w choć niewielki dywanik, na którym maluch będzie mógł usiąść podczas zabawy. Mały dywanik będzie łatwiej utrzymać w czystości.

Polecane teksty
Problem z nieestetycznym grzejnikiem
Gigantyczny żeliwny grzejnik to ciągle jeszcze problem wielu mieszkań grzejniki

Jaką kabinę prysznicową wybrać?
Wybór kabiny prysznicowej to bardzo ważna sprawa. kabina prysznicowa

Niedoceniane fundamenty
Budowanie domu zazwyczaj rozpoczyna się od przygotowania planów, a pierwszą czynnością fizyczną jest wytyczenie i wykonanie fundamentów. dom

Chowamy zabawki do pudełek
Jak sprawić, aby nasz dom był miejscem zadbanym i przyjaznym, dotyczy to również dziecięcego pokoju. pudełka na zabawki

Cechy mebli z drewna
Meble z drewna są niewątpliwie niepowtarzalne i oryginalne meble drewniane


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron