moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Remont poddasza i piwnicy

Dom jednorodzinny zazwyczaj jest budowany z myślą o konkretnej rodzinie, ilości jej członków i potrzebach mieszkaniowych, jednak sytuacja może ulec zmianie, ma pojawiające się dzieci czy osoby starsze wymagają dodatkowego mieszkania.


Nawet osoby, które nie zakładają żadnego rozbudowywania rodziny powinny wziąć pod uwagę nieprzewidziane okoliczności. Czasami pojawia się konieczność opieki, jakieś nieplanowane dziecko, czy daleki krewny, który potrzebuje stałego lokum.

Inną opcją jest też otwieranie własnej firmy, warsztatu czy chociażby sprzedaż domu. Planując budowę warto uwzględnić w niej piwnicę lub poddasze w takiej formie, która kiedyś w przyszłości pozwoli na adaptację do celów mieszkaniowych. Odpowiednie do adaptacji poddasze musi przede wszystkim spełniać warunki w zakresie właściwie wykonanego podłoża, które może służyć, jako podłoga pokoju i zostać obciążone meblami czy innym wyposażeniem.

Ważny jest też odpowiednio ocieplony strop i wykonanie w nim w przyszłości okna. Często niezbędnym rozwiązaniem okazuje się konieczność podciągnięcia kanalizacji i wody oraz stworzenie niewielkiej łazienki. Z kolei w przypadku piwnic największe znaczenie ma z pewnością wysokość pomieszczenia, które musi spełniać określone normy budowlane, a także usytuowanie na tyle wysoko, aby możliwe było wykonanie dużego okna.

Obniżanie podłogi do uzyskania przepisowych 2,5 m jest kosztowne i pracochłonne. Innym ważnym aspektem w przypadku piwnic bywa zawilgocenie, o którym warto pomyśleć wcześnie, bowiem odpowiedni drenaż nie tylko przyda się podczas adaptacji, ale nawet w innych warunkach nie dopuści do problemów z zagrzybieniem pomieszczeń piwnicznych i przenoszeniem na wyższe kondygnacje.

Polecane teksty
Dom z tarasem czy bez?
Kiedy budujemy dom i jesteśmy na etapie ustalania projektu musimy zastanowić się taras

Wieszak w przedpokoju.
Takie pomieszczenie w domu jak przedpokój czy inaczej hall jest pomieszczeniem bardzo ważnym. przedpokój

Kupujemy mieszkanie - z balkonem czy bez?
Własne mieszkanie to marzenie naprawdę niejednego z nas. nowe mieszkanie

Tapeta na suficie?
Obecnie coraz to częściej szukamy ciekawych rozwiązań dekoracyjnych. tapeta

Antresola – sposób na dodatkowa przestrzeń
Dom jednorodzinny jeśli jest odpowiednio zaprojektowany stwarza ogromne możliwości w zakresie tworzenia dodatkowej przestrzeni użytkowej. antresola


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron