moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Drewniane okiennice

Zasłanianie okien bywa nie tylko potrzebą wynikającą z braku intymności w ciasnej zabudowie miejskiej, czy koniecznością odcięcia się od zewnętrznego świata, kiedy latarnia uliczna zagląda do sypialni. Zasłanianie okien to często względy bezpieczeństwa.


Przez wiele dziesięcioleci najpopularniejszym sposobem na zasłanianie okien były klasyczne zasłony. Początkowo lniane później z uwagi na komfort nieco lżejsze z szarmezy lub wiskozy, łatwiejsze w praniu wciąż jednak wiązały się z koniecznością okresowego prania i wieszania chodząc po drabinie.

Obecnie zasłony jeśli się pojawiają to najczęściej w szczątkowej formie pasów materiału, służących raczej dekoracji niż zakrywaniu okien. Zostały one wyparte przez rolety i żaluzje, ale w ostatnich latach do łask wracają także drewniane okiennice. Specjalne drewniane konstrukcje znane z dawnych domów wiejskich lub stojących na przedmieściach obecnie łączą w sobie aż trzy funkcje. Pierwszą z nich jest tradycyjne odizolowanie pomieszczeń bez możliwości zaglądania nieproszonych gości, oraz zapewnienie intymności zwłaszcza w sypialni. Druga ważna funkcja, jaką pełnią współczesne okiennice to dekoracyjność.

Naturalne lakierowane drewno wkomponowane w gustowną elewacje może być ciekawym urozmaiceniem bryły budynku. Można je również malować ciemniejszą bejca o konkretnym odcieniu czy kolorowa farbą. Trzecia funkcja, to z pewnością większe bezpieczeństwo, bowiem drewniana zapora zamykana od środka jest znacznie trudniejsza do pokonania nić szyby okienne, a jeśli jeszcze okiennicę wyposaży się w alarm, odstraszy on złodzieja zanim sforsuje przeszkodę.

Poza tym zamknięte okiennice ograniczają wypływanie ciepła, więc zimą mogą być dodatkową izolacją termiczną.

Polecane teksty
Ozdobne pudełka.
Jeśli lubimy zbierać różnego rodzaju drobiazgi a później nie mamy ich gdzie trzymać. ozdobne pudełka

Niedoceniane fundamenty
Budowanie domu zazwyczaj rozpoczyna się od przygotowania planów, a pierwszą czynnością fizyczną jest wytyczenie i wykonanie fundamentów. dom

Antresola – sposób na dodatkowa przestrzeń
Dom jednorodzinny jeśli jest odpowiednio zaprojektowany stwarza ogromne możliwości w zakresie tworzenia dodatkowej przestrzeni użytkowej. antresola

Jeden pokój - dwoje lokatorów.
Nie każdy ma możliwość mieszkać w przestronnym domu. mały pokój

Chowamy zabawki do pudełek
Jak sprawić, aby nasz dom był miejscem zadbanym i przyjaznym, dotyczy to również dziecięcego pokoju. pudełka na zabawki


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron