moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Piekne elewacje

Wiele lat minęło od czasów, kiedy w budownictwie panował styl secesyjny, a tworzone w nim budynki stanowiły prawdziwe dzieła architektonicznej sztuki, dzięki licznym ozdobnikom. Dziś tę role zaczynają pełnić niepowtarzalne elewacje.


Elewację domu można z powodzeniem porównać do eleganckiego płaszcza czy sukienki kobiety, która nawet niezbyt zadbana w pierwszej chwili robi niezapomniane wrażenie dzięki założonej kreacji.

Dla domu elewacja jest właśnie taką wizytówka, która pozwala wejść do środka w nadziei na równie piękne wnętrza lub też skutecznie odstraszyć nawet, jeśli wewnątrz rzekomo znajduje się wiele cennych przedmiotów. W przypadku domów jednorodzinnych wykorzystuje się wiele ciekawych materiałów, które nie tylko pozwalają tworzyć piękne kompozycje, ale też są formą stylizacji na określoną epokę czy optyczną modyfikacją domy.

Przykładowo wykorzystanie małych i dużych kafli z granitu w odpowiednim zestawieniu może podkreślać wnęki, wykusze czy okna, a ukrywać to, co nie jest warte oglądania. Ciekawym rozwiązaniem bywa łączenie na elewacji dwóch materiałów o różnej fakturze, kolorystyce czy wielkości, jak na przykład zestawienie polnego kamienia na podmurówce z cegłą klinkierową czy połączenie tegoż kamienia z płytkami piaskowca.

Na elewacje powracają też materiały zapomniane, jak tradycyjna cegła czy drewno, a nawet szary kamień, dzięki któremu budynek do złudzenia przypomina przeniesiony żywcem ze średniowiecza. Mniej wymagający mogą pokusić się o wykorzystanie kolorowych tynków strukturalnych, farb czy stworzyć imitacje pruskiego muru, jaką spotyka się jeszcze dość powszechnie w wielu rejonach kraju.

Polecane teksty
Aranżowanie domu punkt po punkcie
Wystrój twojego mieszkania świadczy o nas samych. Wskaż jaki jesteś naprawdę. Ujawnij piękne wnętrze. Wskażemy ci w jaki sposób to zrobić kuchenka

Lepsza jest na ścianie farba czy tapeta?
Nasze domowe wnętrza mają to do siebie, że zawsze w jakiś sposób staramy się je udekorować. farba

Co powinno znaleźć się w ogrodzie?
Obecnie mamy bardzo wiele możliwości do tego, aby stworzyć piękny ogród systemy nawadniające

Klinkier – lepsza odsłona cegły
Ceglane domy sprzed wieku nadal można oglądać na ulicach miast i w wioskach klinkier

Skuteczne metody na wykończenie czterech kątów
Dom rodzinny to taki, który jest przychylny. Jak wobec tego go zaaranżować? Na tym portalu znajdziesz wyjaśnienia na wszelkie wątpliwości zabawki


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron