moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Piekne elewacje

Wiele lat minęło od czasów, kiedy w budownictwie panował styl secesyjny, a tworzone w nim budynki stanowiły prawdziwe dzieła architektonicznej sztuki, dzięki licznym ozdobnikom. Dziś tę role zaczynają pełnić niepowtarzalne elewacje.


Elewację domu można z powodzeniem porównać do eleganckiego płaszcza czy sukienki kobiety, która nawet niezbyt zadbana w pierwszej chwili robi niezapomniane wrażenie dzięki założonej kreacji.

Dla domu elewacja jest właśnie taką wizytówka, która pozwala wejść do środka w nadziei na równie piękne wnętrza lub też skutecznie odstraszyć nawet, jeśli wewnątrz rzekomo znajduje się wiele cennych przedmiotów. W przypadku domów jednorodzinnych wykorzystuje się wiele ciekawych materiałów, które nie tylko pozwalają tworzyć piękne kompozycje, ale też są formą stylizacji na określoną epokę czy optyczną modyfikacją domy.

Przykładowo wykorzystanie małych i dużych kafli z granitu w odpowiednim zestawieniu może podkreślać wnęki, wykusze czy okna, a ukrywać to, co nie jest warte oglądania. Ciekawym rozwiązaniem bywa łączenie na elewacji dwóch materiałów o różnej fakturze, kolorystyce czy wielkości, jak na przykład zestawienie polnego kamienia na podmurówce z cegłą klinkierową czy połączenie tegoż kamienia z płytkami piaskowca.

Na elewacje powracają też materiały zapomniane, jak tradycyjna cegła czy drewno, a nawet szary kamień, dzięki któremu budynek do złudzenia przypomina przeniesiony żywcem ze średniowiecza. Mniej wymagający mogą pokusić się o wykorzystanie kolorowych tynków strukturalnych, farb czy stworzyć imitacje pruskiego muru, jaką spotyka się jeszcze dość powszechnie w wielu rejonach kraju.

Polecane teksty
Gdzie trzymać pranie brudne i czyste?
Każdy z nas pierze w domu brudne ubrania, ale zanim to zrobi, musi je gdzieś trzymać. kosz

Klimatyczna sypialnia
Biorąc pod uwagę, że przeciętny człowiek każdej doby przesypia około 7 godzin, to w sumie we własnej sypialni spędza około trzeciej części życia. sypialnia

Grzejniki ozdobne do pokoju i łazienki
Grzejniki są niezbędnym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia grzejnik

Urządzanie - mała przestrzeń to nie problem.
Jeśli nie masz pomysłu jak urządzić swoje mieszkanie lub nie masz określonego stylu nie martw się. Na stronie znajdziesz wszelkie niezbędne informacje sytuacja na rynku

Jak stylowo urządzić mieszkanie?
Jeśli nie wiesz jak urządzić mieszkanie to dobrze trafiłeś. U nas znajdziesz wszystko na ten temat oraz fachowe porady dekoracja


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron