moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Korek to nbaturalny material

Drewniane panele i boazerie nie są już dziś niczym nietypowym, a szczególnie w dziedzinie wykończenia podłóg drewno i materiały drewno podobne stały się popularne. Niewiele osób jednak docenia walory naturalnego korka.


Korek podobnie jak drewno jest materiałem naturalnym, a więc przyjaznym człowiekowi, jednak poza walorami znanych z użytkowania drewna posiada jeszcze kilka innych zalet, do których można zaliczyć szczególne wartości izolacyjne.

Korek pozyskuje się ze specjalnego gatunku egzotycznego drewna, a zaleta jego otrzymywania jest brak potrzeby niszczenia drzewa. Podczas, gdy powstanie desek wymaga jego ścięcia, korek otrzymuje się przez zdjęcie kory. Jako materiał produkcyjny jest on znany głownie z produkcji drobnych przedmiotów użytkowych, jak koszyczki do herbaty, tace czy podstawki, które mają wyjątkowa zdolność izolacji termicznej i wodnej. Zanim wylana na podstawkę z korka woda przesiąknie na drugą stronę minie wiele czasu, dlatego jest to świetny materiał zabezpieczający lakierowane blaty mebli. W budownictwie termiczne właściwości korka są wykorzystywane do izolacji. Materiał jest zbyt drogi i zbyt delikatny, aby wykładać nim zewnętrzne ściany, ale odpowiednio wykonane i wzmocnione panele na podłodze doskonale odgrodzą pokój od piwnicznego chłodu i zapewnią przyjazne środowisko bawiącym się na podłodze dzieciom.

Inną cenną zaletą tego materiału jest izolacja akustyczna. Wyłożony korkiem pokój nie przepuszcza na zewnątrz żadnych dźwięków, dlatego świetnie nadaje się do ćwiczeń muzycznych czy głośnego oglądania telewizji. Podobnie jak drewno ma też zdolności do naturalnej regulacji wilgotności pomieszczeń oraz w dotyku daje miłe uczucie ciepła.

Polecane teksty
Skuteczne uszczelnianie okien
Okres jesienny to czas, w którym posiadacze domów jednorodzinnych i mieszkań myślą intensywnie o sposobach zapewnienia termicznego komfortu okna

Tapeta na suficie?
Obecnie coraz to częściej szukamy ciekawych rozwiązań dekoracyjnych. tapeta

Urządzanie - mała przestrzeń to nie problem.
Jeśli nie masz pomysłu jak urządzić swoje mieszkanie lub nie masz określonego stylu nie martw się. Na stronie znajdziesz wszelkie niezbędne informacje sytuacja na rynku

Problem z nieestetycznym grzejnikiem
Gigantyczny żeliwny grzejnik to ciągle jeszcze problem wielu mieszkań grzejniki

Gdzie trzymać pranie brudne i czyste?
Każdy z nas pierze w domu brudne ubrania, ale zanim to zrobi, musi je gdzieś trzymać. kosz


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron