moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to ważny element wyposażenia sprawiający tym więcej problemów, że powinien być zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Trudno dziś podjąć decyzję, kiedy na rynku dostępne są setki wzorów z wielu różnych materiałów.


W ubiegłym stuleciu w sytuacji, kiedy większość mieszkać była ulokowana albo w starych przedwojennych domach, albo w budownictwie z wielkiej płyty do wyboru były właściwie tylko dwa rodzaje drzwi – pełnie drewniane, lub wykonane z tworzywa sztucznego, płyty, malowane na gorąco i z różnej wielkości szybą.

O ile te drewniane w starszych domach pozwalały jeszcze na odświeżenie, pomalowania innym kolorem farby czy zmodyfikowanie za pomocą listew, o tyle drzwi w blokach stanowiły wątpliwy element dekoracyjny. Dziś sklepy oferują wiele różnych ciekawych propozycji, nie tylko pod względem materiałowym. Pojawiły się całkiem nowe konstrukcje, jak drzwi harmonijkowe, wahadłowe czy przesuwane w specjalnych szynach, idealne do dużych salonów.

Ciekawym rozwiązaniem są też drzwi wewnętrzne wykonywane z ciężkiego matowanego szkła, które bywają bardzo dekoracyjne, ale nie zapewniają maksimum intymności. Takie rozwiązania sprawdzają się w domach samotnych małżeństw czy singli. Wybierając drzwi wewnętrzne do własnego domu przede wszystkim trzeba pomyśleć o funkcjonalności. Jeśli pokój zajmuje hałaśliwy nastolatek, który często zaprasza kolegów warto sięgnąć po masywniejsze i dźwiękoszczelne rozwiązania.

Nie każdemu też będzie pasować otwarta kuchnia, jeśli zapachy z niej wydobywają się na cały dom. Problemem może być dobranie drzwi w tali sposób, aby komponowały się zarówno z pokojami, jak i ogólnym korytarzem.

Polecane teksty
Klinkier – lepsza odsłona cegły
Ceglane domy sprzed wieku nadal można oglądać na ulicach miast i w wioskach klinkier

Podłoga w kuchni - ładnie i funkcjonalnie.
Jeśli planujemy remont kuchni oraz położenie nowej podłogi. podłoga w kuchni

Aranżowanie - malutka przestrzeń to nie zmartwienie
Gdy nie potrafisz jak udekorować dom to wyśmienicie trafiłeś. Tu odszukasz wszystko w tym przedmiocie oraz rzetelne wskazówk budżet domowy

Podłoga w dziecięcym pokoju.
Jeśli mamy małe dziecko lub planujemy mieć to musimy zastanowić się nad urządzeniem jego pokoiku. podłoga w pokoju dziecka

Chowamy zabawki do pudełek
Jak sprawić, aby nasz dom był miejscem zadbanym i przyjaznym, dotyczy to również dziecięcego pokoju. pudełka na zabawki


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron