moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach

Urządzanie pomieszczeń mieszkalnych w określonym stylu, to przede wszystkim wybieranie konkretnej kolorystyki, charakteru mebli, rodzaju ściennych i podłogowych okładzin jednak najważniejszym elementem warunkującym charakter stylu są dodatki.

Każde mieszkanie, do którego się wchodzi to nie tylko podstawowe wyposażenie, ale przede wszystkim przedmioty, które są używane na co dzień i tworzą rodzaj kroniki mieszkańców. Kuchnia bez stojących szklanek czy leżących na blacie łyżeczek jest nienaturalne sterylna. Brak kubka ze szczoteczkami do zębów w łazience wskazuje na niezamieszkały dom, a sypialnia czy pokój dziecka bez obrazków, kosmetyków, zabawek jest po prostu zimny i smutny.

To detale dekoracyjne, bibeloty, obrazki na ścianach i w ramkach decydują o stylu wnętrza i jego mieszkańcach. Urządzając salon czy jadalnię warto na nie szczególnie zwracać uwagę. Bibeloty są nie tylko pamiątkami rodzinnymi, zdjęciami z dalekich podróży czy wskazówką związków rodzinnych, ale też stanowią często przedmioty użytkowe. Zegarek odmierza czas, popielniczka czy ozdobna miska może być miejscem, w którym przechowuje się zapachowe płatki kwiatów, haftowana serwetka przypomina o obecności osoby starszej, której już nie ma wśród domowników.

Każdy z preferowanych stylów dekoratorskich począwszy od klasycznego, przez kolonialny, art deco czy niezwykle delikatny i kobiecy shabby chic charakteryzuje się innymi detalami, jakie go tworzą. Ten ostatni to na przykład suszone róże w wazonach i motywy różane na serwetach, płócienne pokrycia poduszek, białe lampy stołowe, falbanki i wiklinowe koszyki, jak za czasów francuskich saloników i damskich buduarów.

Mirek

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron