moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Podjęcie decyzji o budowie domu w obecnych czasach nie oznacza wcale wielo...

Podjęcie decyzji o budowie domu w obecnych czasach nie oznacza wcale wielomiesięcznego oczekiwania, żmudnych i długotrwałych prac budowlanych, zwożenia licznych materiałów i wciąż wzrastających kosztów. Dom nie musi oznaczać kosztownych kredytów.

Oczywistym jest, że zainwestować trzeba, nie są to już jednak czasy, kiedy na dom stać było tylko nielicznych. Przede wszystkim na przeciw przyszłym właścicielom wychodzą spółki developerskie oferujące domy w tzw. pawilonach. Nie są to może obiekty wolnostojące, ale z pewnością spełniają standardy nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego.

Zaletą takich domów jest przede wszystkim tempo ich budowy, nie przekraczające kilku dni. Są one również atrakcyjne cenowo, gdyż koszt powierzchni około 90m2 jest porównywalny z zakupem nowoczesnego apartamentu. Innym ciekawym rozwiązaniem stosowanym na świecie od pewnego czasu jest budowanie domów w pustych kontenerach. Niepotrzebny kontener ustawiony na działce może być dowolnie modyfikowany, wyposażany w otwory okienne czy drzwiowe, a co jest dodatkowym atutem, kontenery mają wymiary standardowe i można je bez problemu zestawiać w różne kompozycje.

Z pewnością taka adaptacja jest o wiele tańsza i szybsza niż budowanie od podstaw. Korzystnym i oszczędnym rozwiązaniem jest również adaptacja już istniejących budynków. Przystosowanie budynku gospodarczego, wybudowanie ścianek działowych, ocieplenie i wykończenie wnętrza jest dużo korzystniejsze od budowania. Koszty budowy zminimalizuje z pewnością dobór odpowiedniego materiału. Najtańszym budulcem jest z drewno, ciepłe i naturalnie regulujące poziom wilgotności. Taki dom jest z pewnością zdrowy i ekologiczny, a dodatkowo nie wymaga tynkowania i malowania.

Mirek

Podobne teksty
Skuteczne uszczelnianie okien
Okres jesienny to czas, w którym posiadacze domów jednorodzinnych i mieszkań myślą intensywnie o sposobach zapewnienia termicznego komfortu okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach
Urządzanie pomieszczeń mieszkalnych w określonym stylu dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka
Urządzanie wnętrz wymaga dostosowania wyposażenia do użytkowników, jacy będą z nich korzystać. wyposażenie wnętrz


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron