moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

W ogólnym oszczędzaniu energii nie chodzi o mniejsze wydatki prywatnych wł...

Oszczędzanie energii to rodzaj mody ostatnich lat, a dodatkowo wejście do Unii Europejskiej i pojawienie się różnych obowiązujących norm wymusza stosowanie rozwiązań, które obniżałyby zużycie ilości zużywanego opału.


W ogólnym oszczędzaniu energii nie chodzi o mniejsze wydatki prywatnych właścicieli domów, bo to oni wydają na paliwa swoje pieniądze i sami za te wydatki odpowiadają ponosząc finansowe konsekwencje we własnych gospodarstwach. Problem ma charakter globalny, bowiem każdy kilowat zmarnowanego prądu to spalony węgiel czy ropa naftowa, a te zużywają się i są nie do odzyskania.

Chcąc przyłączyć się do ogólnoświatowego oszczędzania paliw można zdecydować się na budowę domu pasywnego. Takim terminem zostały objęte wszystkie budynki energooszczędne, które posiadają określoną konstrukcję wpływającą na poziom zimowego ogrzewania. Oczywistym jest, że ilość ciepła, jakie trzeba dostarczyć zimą zależy od tego, jaka temperatura panuje we wnętrzu. W domu pasywnym chodzi o to, żeby była ona jak najwyższa przez minimalizowanie strat ciepła. W praktyce budowa takiego domu polega na uszczelnieniu maksymalnie wszystkiego, co może wypuszczać ciepło. Szczególnie ważna jest eliminacja tzw. mostków termicznych, które pojawiają się na styku płyt izolujących.

Trójszybowe okna wypełniane argonem, ocieplenie stropów i dachu, czy piwnicy, eliminowanie szczelin w drzwiach to tylko część sukcesu. Druga połowa to wychwytywanie energii z zewnątrz, z natury. Sposobem na to są wielkie okna od południa, a małe lub ich brak od północy, gdzie umieszcza się pomieszczenia gospodarcze. Ważnym uzupełnieniem są też pompy ciepła pozyskujące energię z gruntu.

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron