moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Metoda wytwarzania cegieł została wynaleziona setki lat temu, a w każdym r...

Ceglane domy sprzed wieku nadal można oglądać na ulicach miast i w wioskach, a chociaż wykorzystywany do ich budowy materiał wymaga ciągłej dbałości trudno zaprzeczyć, że posiada swój niepowtarzalny urok. Dziś cegłę zastępuje doskonalszy klinkier.


Metoda wytwarzania cegieł została wynaleziona setki lat temu, a w każdym rejonie świata stosowano inną technikę.

W niektórych krajach afrykańskich można spotkać XVI-wieczne meczety zbudowane z suszonej w słońcu gliny, które stoją do dziś w pierwotnej postaci. Cegła wypalana jest materiałem jeszcze trwalszym, o czym mogą świadczyć średniowieczne zamki krzyżackie, ale i tak okazała się jeszcze niedoskonała i obecnie zastępuje ja klinkier. Optycznie ten materiał przypomina cegłę, choć bywa nieco mniej czerwony, a ilość dostępnych odmian jest znacznie większa od cegieł. Zaleta klinkieru to również znacznie większa trwałość, dzięki udoskonalonemu procesowi produkcji oraz możliwość stosowania go nie tylko w formie kostki, ale również specjalnych płytek.

Dzięki takiej postaci można budować domy z klasycznych materiałów, ocieplać je w sposób standardowy a następnie wykańczać klinkierowa płytką tworząc wrażenie ceglanego muru. Płytki klinkierowe wykorzystuje się również we wnętrzach do obudowy kominków, wykładania korytarzy, na podłogach i tarasach, a nawet, jako okładzinę ścienną w pokojach. W stosunku do cegły klinkier jest znacznie wytrzymalszy, ma bardziej zwartą strukturę, jest mrozoodporny i nie wyciera się tak szybko, a także jest odporny na związki chemiczne, więc może być wykorzystywany w zakładach produkcyjnych.

W sprzedaży znajduje się kilka kształtów produktów klinkierowych oraz wiele kolorów włącznie z fioletem i bielą.

Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron