moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Dom jednorodzinny jeśli jest odpowiednio zaprojektowany stwarza ogromne mo...

Dom jednorodzinny jeśli jest odpowiednio zaprojektowany stwarza ogromne możliwości w zakresie tworzenia dodatkowej przestrzeni użytkowej. Jednym z takich rozwiązań jest coraz rzadziej już wykorzystywana antresola.

Przez antresolę rozumie się specyficzny rodzaj balkonu, który jednak nie jest przedłużeniem wyższej kondygnacji, ale powstaje w wyniku podwieszenia specjalnej półki w pomieszczeniu konkretnego piętra.

Sama zasada konstrukcji już wymaga, alby pomieszczenie bazowe było odpowiednio wysokie, chociaż jeśli chce się stworzyć przytulny kącik do zabawy dla dzieci to od podstawy antresoli do sufitu nie musi na stojąco zmieścić się osoba dorosła. Taka konstrukcja zazwyczaj powstaje w salonie o dużej powierzchni i sporej wysokości stanowiąc ciekawe urozmaicenie całości.

Budowa antresoli wymaga też odpowiedniego stelaża o solidnym mocowani w ścianach albo podparcia słupkami, dzięki którym cała konstrukcja będzie możliwa do obciążenia meblami czy innymi sprzętami. Tradycyjna antresola przeznaczona na przykład na bibliotekę musi wytrzymać bardzo duże obciążenia, dlatego warto ją zaplanować jeszcze na etapie budowy i przygotować odpowiednie wsporniki zintegrowane z całością budynku. Kolejny ważny element stanowi wejście.

W zasadzie taki balkon nie potrzebuje schodów, ponieważ nie jest typowym miejscem użytkowym, do którego na przykład zaprasza się gości. Łóżko nastolatka, kącik do zabawy czy czytania wymagają jedynie solidnej drewnianej drabiny na podobieństwo okrętowego trapu. Jego zaletą jest zajmowanie niewielkiej przestrzeni a także ewentualna możliwość złożenia przez podniesienie do góry na specjalnym zaczepie.

Mirek

Podobne teksty
Skuteczne uszczelnianie okien
Okres jesienny to czas, w którym posiadacze domów jednorodzinnych i mieszkań myślą intensywnie o sposobach zapewnienia termicznego komfortu okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach
Urządzanie pomieszczeń mieszkalnych w określonym stylu dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka
Urządzanie wnętrz wymaga dostosowania wyposażenia do użytkowników, jacy będą z nich korzystać. wyposażenie wnętrz


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron