moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Dekoracja wnętrz wymaga wielu różnych materiałów zależnie od wybranego sty...

Dekoracja wnętrz wymaga wielu różnych materiałów zależnie od wybranego stylu, ale w każdym z nich przynajmniej w szczątkowej formie można znaleźć tkaniny. Jest ich wiele od ciężkich draperii po lekkie szyfony wkomponowanych w określony wystrój.

Tkaniny to jeden z najstarszych sposobów dekorowania wnętrz a także zapewniania odpowiedniego komfortu. Przez wieki rywalizowały ze skórami, uważane za szlachetniejsze i przede wszystkim droższe, dlatego początkowo pojawiały się w bogatych rezydencjach.

Z czasem, kiedy techniki produkcji opanowano do perfekcji wszelkiego rodzaju wyroby włókiennicze stały się tania i dostępną, a zarazem dekoracyjną codziennością. Do najpopularniejszych ozdób oczywiście należy zaliczyć zasłony i firany, a także kapy na łóżka i poduszki. Wszystkie te elementy przetrwały do czasów obecnych, chociaż nieco zmieniły swoja postać. Dotyczy to głównie zasłon i firan, które obecnie pełnią bardziej ozdobną oprawę okna, niż służą odgradzaniu się od świata zewnętrznego.

Tę ostatnią rolę przejęły żaluzje i rolety, nota bene często także wykonane z tkanin. Materiały nadal pozostały w postaci dekoracyjnych obić mebli tapicerowanych, a także narzut na łóżka, choć tutaj znacznie większą rolę zaczęła odgrywać sama pościel. Dzięki możliwości posiadania samodzielnej sypialni nie ma potrzeby zamykania pościeli w pojemnikach, a wybór pięknych dekoracyjnych kompletów pozwala na stworzenie dodatkowego klimatu wnętrza.

W pokojach kobiecych można znaleźć wiele detali takich, jak serwetki czy abażury lampek nocnych oraz wiele kolorowych poduszeczek na kanapach i fotelach. Szczególnie obfituje w nie bardzo delikatny styl shabby chic.

Mirek

Podobne teksty
Skuteczne uszczelnianie okien
Okres jesienny to czas, w którym posiadacze domów jednorodzinnych i mieszkań myślą intensywnie o sposobach zapewnienia termicznego komfortu okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach
Urządzanie pomieszczeń mieszkalnych w określonym stylu dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka
Urządzanie wnętrz wymaga dostosowania wyposażenia do użytkowników, jacy będą z nich korzystać. wyposażenie wnętrz


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron