moje mieszkanie
Skuteczne uszczelnianie okien okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka wyposażenie wnętrz

Alternatywny system ogrzewania domu ogrzewanie

Izolacja termiczna domu izolacja domu

Inne spojrzenie na łazienkę łazienka

Klimatyczna sypialnia sypialnia

Funkcjonalne schody w domu schody

Naturalny korek we wnętrzach korek

1 2 3 4 5 >>

Urządzanie wnętrz wymaga dostosowania wyposażenia do użytkowników, jacy bę...

Urządzanie wnętrz wymaga dostosowania wyposażenia do użytkowników, jacy będą z nich korzystać. Kuchnia dla pani domu, sypialnia dla małżeństwa czy pokój nastolatka stawiają określone wymagania, ale na szczególne względy zasługuje pokój malucha.

Małe dziecko poznaje świat wszystkimi swoimi zmysłami, dlatego jego otoczenie powinno stale pobudzać te zmysły, aby maluch był aktywny i szybko się rozwijał. Oczywiście przesada nie jest wskazana i obwieszenie łóżeczka dziesiątkami zabawek bardziej zdezorientuje go niż pobudzi, a także nie pozwoli skupić się na konkretach tworząc kompletny galimatias, jednak z drugiej strony szary i smutny pokój, bez jakichkolwiek gadżetów sprawi, że mózg dziecka nie będzie przejawiał prawie żadnej aktywności.

Urządzając pokój maluchowi trzeba o tym pamiętać i starannie dobierać zarówno sprzęty, jak i detale dekoracyjne czy zabawki. Im dziecko jest większe tym więcej potrzebuje inspiracji, a więc zabawek manipulacyjnych, pudełek, do których może samo chować zabawki, miękkich poduszek o różnej fakturze, pozwalających na kształtowanie czucia fizycznego, dostrzeganie różnic i uczenie się ich. Z drugiej strony pokój malucha musi być bezpieczny, a więc lepiej postawić na szmaciana pufę w kształcie zwierzaka niż na nawet najbardziej kolorowy kanciasty stołek.

Większość rzeczy do ciągnięcia, poruszania musi być umieszczona w sposób stabilny i na poziomie możliwości dziecka. Przedmiot znajdujący się o kilka centymetrów za wysoko może stać się przyczyna problemów. Podstawowe zasady, to kolory pastelowe, przyjazne motywy z bajek, rośliny, zwierzęta, miękkie przedmioty o bardzo zróżnicowanych kształtach i fakturze.

Mirek

Podobne teksty
Skuteczne uszczelnianie okien
Okres jesienny to czas, w którym posiadacze domów jednorodzinnych i mieszkań myślą intensywnie o sposobach zapewnienia termicznego komfortu okna

Drobiazgi dekoracyjne we wnętrzach
Urządzanie pomieszczeń mieszkalnych w określonym stylu dodatki do wnętrz

Pokój dla dziecka
Urządzanie wnętrz wymaga dostosowania wyposażenia do użytkowników, jacy będą z nich korzystać. wyposażenie wnętrz


Nieniejsza oferta nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Kontakt   Wszystkie linki podstron